İngiliz indie grubu Bastille, Game of Thrones’un yedinci sezonuna konuk olabilir.

Watchers on the Wall’da yer alan habere göre, İngiliz müzisyen topluluğu Bastille geçtiğimiz günlerde Belfast yakınlarındaki Wolf Hill Quarry’de bir çekim gerçekleştirdi. Çekimin geçtiği yerin yedinci sezonda önemli bir sahneye ev sahipliği yapacağı biliniyor. Bastille’in çekim esnasında dizinin geçtiği döneme uygun kostümler giydiği ifade edilirken, çekilen sahnenin yedinci sezon finalinde yer alacağı da iddia edildi.

İddiaların gerçek olma ihtimali oldukça yüksek çünkü Bastille grubu dizinin sıkı bir hayranı ve yakın zamanda kendileri ile yapılan bir röportaj sırasında dizi hakkında önemli açıklamalarda bulundular. Vogue dergisine konuşan Bastille grubunun solisti Dan Smith yakında Game of Thrones setini ziyaret edeceklerini ve bundan dolayı çok heyecanlı olduklarını ifade etti.

Aynı zamanda grubun Oblivion adlı şarkılarına çektikleri müzik video’sunda dizi oyuncularından Sophie Turner’ın da yer alması önemli bir detay. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Bastille’in önümüzdeki sezona konuk olma ihtimali oldukça yüksek görünüyor. Dizide bugüne kadar birçok müzisyen isim küçük sahnelerde karşımızda çıkmıştı.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.