Game of Thrones’un yedinci sezonunda Freddie Stroma’nın yer almayacağı belirtildi.

Game of Thrones setinden bugüne kadar birçok oyuncu gelip geçti. Diziden ayrılan birçok oyuncunun asıl sebebi senaryoda yer alan ölümler olsa da çeşitli sebeplerle oyuncu değişiklikleri görmeye de alışkınız. Dizinin önümüzdeki yaz yayınlanması beklenen yedinci sezonunda yeni bir oyuncu değişikliği daha bizleri bekliyor.

Dickon Tarly rolüyle izlediğimiz Freddie Stroma’nın dizinin yedinci sezonunda yer almayacağı belirtilirken bu gelişmenin sebebi oyuncunun yer aldığı ABC dizisi Time After Time’ın getirdiği kısıtlamalar ile ilişkilendirildi. Watchers on the Wall’da yer alan habere göre Stroma’nın rolü Black Sails’in yıldızı Tom Hopper’ın olacak. Stroma konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Time After Time’ın çekimleri yüzünden diziye geri dönemeyeceğim. Benim için çok eğlenceli bir süreçti. O dünyaya geri dönmek isterdim. Tüm bölümlerini izledim. Harika bir televizyon dizisi”

Stroma’nın hayranları haberle beraber hayal kırıklıklarını dile getirirken, Dickon Tarly’nin dizinin ileriki bölümlerinde kaldığı yerden devam edeceği ve karakterin bu değişiklikten etkilenmeyeceği belirtildi.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.