Yaklaşık iki yıl önce duyurusu yapılan Shaft uyarlamasının yönetmeninin Tim Story olacağı açıklandı.

Filmin senaryosu komedi dizisi Blackish‘in senaristi Kenya Barris ve The Goldbergs senaristi Alex Barnow tarafından yazılırken oyuncu kadrosu ve diğer detaylar hakkında hala bilgi sahibi değiliz. Söylentilere bakacak olursak bu kez komediden ziyade daha çok dramın ön planda olacağı bir film izleyebiliriz. Bu noktada filmin 2000 yılında gerçekleşen uyarlamasından biraz daha farklı bir Shaft izlemek mümkün olabilir.

Geçtiğimiz gün gelen haberlere bakacak olursak, yeni Shaft uyarlaması yönetmenini bulmuş gibi görünüyor. Ride Along ile tanıdığımız Tim Story’nin Shaft’ın yönetmen koltuğunda oturacak isim olduğu açıklandı. Deadline’da yer alan habere göre filmde John Shaft’ın oğluna odaklanılacak ve film günümüz seyircisinin beklentilerini karşılayacak şekilde planlanacak.

Filmin yönetmeni belli olduğuna göre şu an gözler filmin oyuncu kadrosuna çevrilmiş durumda. Şu ana kadar filmde yer alması muhtemel oyunculara dair medyada hiçbir söylenti yer almamasına rağmen Story’nin geçmişine baktığımızda Ice Cube ve Kevin Hart gibi isimlerle çalışmayı sevdiğini görüyoruz.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.