2016 yılının en başarılı olmasa bile hakkında en çok konuşulan filmi olmayı başaran Suicide Squad filminin yönetmeni David Ayer itirafta bulundu.

Merakla beklenen Suicide Squad Margot Robbie’nin olağanüstü performansına rağmen bile küçük çaplı bir hayal kırıklığıydı. Zira hemen herkes Marvel’ın Avengers’ına bir alternatif, hem de kötülerin hikayesini anlatıyor olmasıyla iyi bir alternatif olmasını beklerken, Suicide Squad Harley Quinn’in başrolde olduğu vasat bir film olarak çıkmıştı karşımıza. Öyle ki 745 milyon dolarlık gişesine rağmen aldığı eleştirilerden memnun değildi. Suicide Squad’ı “başyapıt” ilan eden bir hayranla Twitter üzerinden konuşan filmin yönetmeni David Ayer de bazı değişikler yapmış olmayı dilediğini söyledi:

“Ben çizgi romanın deliliğinden esinlendim. Film yapmak bir yolculuk gibidir, düz yol izlemezsiniz. Bu yolda çok şey öğrendim. İnsanlar hep kendi istediğinin olmasını ister ve herkesin karakter, karakterin konuşuna, yürüyüşüne ve görünüşüne dair kendi görüşü, kendi fikri vardır. Eğer insanları etkilemek için bir yola çıkarsanız, sıkıcı bir film çıkarma ihtimali fazladır. Ben de insanları etkilemeye çalıştım. Squad’ın kusurları olduğunu biliyorum, tüm dünya biliyor bunu. Ve hiçbir şey bir gazeteyi alıp iki senelik emeğinizin yerden yere vurulduğunu görmek kadar acı veremez insana. Bu nefret oyunu oldukça yaralayıcı.
Film pazarlama olarak oldukça başarılıydı. Tüm dünya bu yeni ve cool DC karakterlerini tanıdı. Ve bunu sağlayan da DC’nin ve DC karakterlerinin gücü, ihtişamı. Peki bazı şeyleri değiştirir miydim? Evet, kesinlikle.”

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.