Geniş bir hayran kitlesine sahip olan Veronica Mars’ın ekrana geri dönebileceği belirtildi.

The X-Files ve Gilmore Girls gibi Veronica Mars da geniş bir hayran kitlesine sahip olan televizyon dizilerinden. Dizinin hayranları Veronica Mars konusunda o kadar tutkulu ki 2014 yılında sinema uyarlaması için internet ortamında yardım kampanyası düzenlemiş ve filmin gerçekleşmesinde büyük bir rol oynamışlardı. Görünüşe bakılırsa Kristen Bell’in başrolünde olduğu Veronica Mars’ın ekrana geri dönüşü hala mümkün. Üstelik bu kez hayranların yardım toplamasına da gerek kalmayabilir.

Hatırlarsanız, Veronica Mars filminin sonu herhangi bir devam ihtimaline açık bırakılmıştı. Dizinin yaratıcısı ve yönetmeni Rob Thomas’a göre önümüzdeki yıllarda yeni bir Veronica Mars dönüşüne tanıklık edebiliriz. Ancak bunun yakın bir zamanda gerçekleşme ihtimali neredeyse imkansıza yakın. Thomas bu sıralar kült filmlerden biri olan Lost Boys’un dizi uyarlaması üzerinde çalışırken, Kristen Bell ise The Good Place ile meşgul.

Thomas’a göre Veronica Mars toplamda altı saat sürecek şekilde ekrana taşınabilir ve Netflix platformunda yer alabilir. Netflix’in Full House ve Gilmore Girls gibi yapımları ekrana döndürdüğü göz önünde bulundurulursa ihtimalin gerçekleşme ihtimali son derece yüksek diyebiliriz.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.