Dün akşam Twitter hesabımızdan da duyurduğumuz gibi Star Wars: Episode VIII’in isminin The Last Jedi olacağı açıklandı.

Sinemanın efsane yapımlarından biri olarak kabul edilen Star Wars, 2015 yılında The Force Awakens ile büyük geri dönüşünü gerçekleştirmişti. J.J. Abrams tarafından yönetilen film beklenilenden daha çok ilgi görürken gişede de büyük bir rekorun sahibi oldu. Geçtiğimiz Aralık ayında vizyona giren Rogue One: A Star Wars Story’nin ardından gözler serinin sekizinci filmine çevrildi. Filmin hayranları sabırsızlıkla detayların netleşmesini bekliyorlardı.

Dün akşam yapılan açıklamaya göre, Star Wars’un sekizinci filminin adı Star Wars: The Last Jedi olacak. Yeni filmde Rian Johnson’u hem yönetmenlik hem de senaryo çalışmalarında görme fırsatımız olacak. The Last Jedi’nin oyuncu kadrosunda yer alacak isimler ise şu şekilde: Carrie Fisher, Mark Hamill, Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Lupita Nyong’o, Oscar Isaac, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie. Aynı zamanda The Last Jedi, Carrie Fisher’ı göreceğimiz son Star Wars filmi olması bakımından oldukça önemli. Bildiğimiz gibi Lucasfilm, oyuncuyu diğer filmlerde görmeyeceğimizi açıklamıştı.

 

Bununla beraber, geçtiğimiz yıllarda yeni Star Wars filminin resmi ismi konusunda internet ortamında birçok tahmin yer alıyordu. Reddit sitesinde yazan Trumundo isimli bir kullanıcı ise nokta atışı yaparak filmin adını birebir bilerek büyük şaşkınlık yarattı.

Artık filmin ismini bildiğimize göre internet ortamında yazılıp çizilenleri takip etmekte fayda var. Ortaya atılan teoriler bu haberle birlikte farklı bir aşamaya geçecek gibi görünüyor. Dün geceden beri internet ortamını meşgul eden konular arasında başlıkta adı geçen Jedi kelimesinin kimi nitelendirdiği yer alıyor. Ayrıca serinin fanatiklerinin tahminlerine göre yeni filmde The Force Awakens’a göre çok daha karanlık bir hikaye izleyebiliriz.

Merakla beklediğimiz Star Wars: The Last Jedi, 15 Aralık 2017 tarihinde gösterime girecek.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.