17 Mart tarihinde Netflix ekranında yer alacak olan Iron Fist’in bölüm adları ve yönetmen kadrosu açıklandı.

Netflix, Daredevil, Jessica Jones ve Luke Cage gibi yapımlarla Marvel Sinema Evreni’ndeki yerini sağlamlaştırdı. Söz konusu dizileri ile önemli ödüllere aday olan Netflix aynı zamanda eleştirmenler ve seyircilerden de tam puan alarak büyük başarılar elde etti.

Game of Thrones’da Loras Tyrell olarak tanıdığımız ve diziye sezon finalinde veda eden Finn Jones’un başrolünde yer aldığı Iron Fist, Danny Rand adındaki bir kayıp milyonerin süper güçlerini konu alıyor. Çizgi romanlarda Luke Cage üzerinden Marvel kahramanları arasına giren Iron Fist’in ekran macerasını şimdiden merak ediyoruz. Dizide, yıllardır uzak kaldığı şehrine New York’a geri dönen Danny Rand’in benzersiz yeteneklerini ve dövüş sanatları konusundaki uzmanlığını yolsuzlukla mücadele ve kötülerle savaşmak için kullanışına tanıklık edeceğiz.

British Board of Film Classification (BBFC) ise 17 Mart 2017’de Netflix ekranında yayın hayatına başlayacak Iron Fist’in bölüm adları ve yönetmen kadrosunu duyurdu:

1. Bölüm, ‘Snow Gives Way’ / John Dahl
2. Bölüm, ‘Shadow Hawk Takes Flight’ / John Dahl
3. Bölüm, ‘Rolling Thunder Cannon Punch’ / Tom Shankland
4. Bölüm, ‘Eight Diagram Dragon Palm’ / Bilinmiyor
5. Bölüm, ‘Under Leaf Pluck Lotus’ / Uta Briesewitz
6. Bölüm, ‘Immortal Emerges From Cave’ / Bilinmiyor
7. Bölüm, ‘Felling With Tree Routes’ / Farren Blackburn
8. Bölüm, ‘The Blessing Of Many Fractures’ / Kevin Tancharoen
9. Bölüm, ‘The Mistress Of All Agonies’ / Jet Wilkinson
10. Bölüm, Bilinmiyor
11. Bölüm, ‘Lead Horse Back To Stable’ / Deborah Chow
12. Bölüm, Bilinmiyor
13. Bölüm, ‘Dragon Plays With Fire’ / Stephen Surjik

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.