20 yıllık bir aranın ardından izleyiciyle buluşacak olan Trainspotting’in devam filmi Trainspotting 2’den sevindirici bir haber geldi.

Başrollerini Ewan McGregor, Ewen Bremmner, Johnny Lee Miller ve Robert Carlyle’ın paylaştığı Trainspotting filminin devamı niteliğindeki T2: Trainspotting filminin önümüzdeki şubat ayında gerçekleşecek olan Berlin Film Festivali kapsamında izleyiciyle buluşacak. 20 yıllık bir bekleyişin ardından beyazperdeye dönüş yapan ekipten Begbie karakterini canlandıran Robert Carlyle, bunun Begbie’yi son görüşümüz olmayacağını söyledi. Her zaman ikinci bir filmi yapmak istediklerini, yıllarca süren bekleyiş ve kaybolmaya başlayan ümidin sonunda Danny Boyle’dan gelen telefonla sonunda devam projesini hayata geçirmek için adımları atmaya başladıklarını söyleyen Carlyle, Begbie’ye yeniden hayat veriyor olmanın mutluluğunu da dile getirdi. Irine Welsh’in The Blade Artist adlı yeni bir kitap yazdığını hatırlatan oyuncu, aralarında konuştuklarını, kendisinin devam etmek istediğini ve ekibin yeniden beyazperdeye dönebileceğini söyledi.

Carlyle’ın bahsettiği bu kitap, Trainspotting evreninde daha çok Begbie’nin hayatına odaklanıyor. Bu da uyarlanacak hikayenin bu kitap olması durumunda daha çok Begbie göreceğiz anlamına geliyor. T2: Trainsopotting filmi ise Berlin’den sonra 10 Mart 2017’de vizyonlarda olacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.