Hugh Jackman’ı son kez Wolverine olarak izleyeceğimiz Logan filminin maruz kaldığı yaş sınırlaması belli oldu.

Şubat ayı içerisinde gerçekleşecek olan Berlin Film Festivali kapsamında izleyici karşısına çıkacak olan Logan filmine uygulanacak yaş sınırıyla ilgili bir belirsizlik söz konusuydu. Her ne kadar filmin yönetmeni James Mangold filmin 18 yaş sınırına maruz kalabileceğini söylemiş olsa da geçtiğimiz hafta gelen haberler aksi bir ihtimal olabileceği yönündeydi. Ancak Mangold yaptığı açıklamada filmi yetişkinler için yaptığını, bunun şiddetli (hem mecazi hem de gerçek anlamıyla) bir dram olduğunu ve henüz sınır getirilmemesinin listedeki diğer filmlerden sıra gelmemiş olabileceğini söylemişti. Ve beklendiği üzere James Mangold haklı çıktı, Logan filmi MPAA tarafından R-rated (18 yaş ve üzeri) olarak sınırlandı.

Logan’a getirilen yaş sınırıyla birlikte filmin ülkemizde de 18 yaş altındaki izleyici için sınırlandırılacağı gerçeği kesinleşmiş oldu. Ancak diğer ülkelerde bu sınırlama getirilmemiş dahi olsa nasılsa Türkiye’de 18 yaş sınırı gelecekti. Sadece resmiyet kazanmış oldu. Unutmadan, film 3 Mart tarihinde vizyona girecek, bir kenara not edin.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.