Geçtiğimiz yazın ortasında, genç yaşta aramızdan ayrılan Anton Yelchin’i ekip arkadaşları, bu yıl vizyona girecek yeni filmleri bahanesiyle andı.

Yeni Star Trek serisinde Chekov karakterine hayat veren ve gelecekte başarılı bir oyuncu olacağının sinyallerini veren Anton Yelchin, 19 Haziran 2016 tarihinde California’da, Studio City’de hayatını kaybetmişti. 11 Mart 1989 doğumlu olan Rus oyuncu ölümünden önce Rememory ve Thoroughbred filmlerindeki çekimlerini tamamlamıştı. Rememort’de Todd, Thoroughbred’de ise Tim karakterlerini canlandıracak olan Anton Yelchin için ekip arkadaşları ve filmlerin yönetmenleri, filmler bahanesiyle katıldıkları programda açıklamalarda bundu. Yelchin’in yeteneğinden ve çalışma azminden söz eden ekip, ümit vaat eden bu gencin erken yaşta aralarından ayrılmasının üzüntüsünü de sözlerine ekledi.

Biz de bu bahaneyle Anton Yelchin’i bir kez daha anmış olalım…

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.