Jay Asher’ın çok satan kitabından uyarlanan yeni gençlik dizisi 13 Reasons Why’ın merakla beklenen fragmanı yayınlandı.

Yeni gençlik dizisi arayışında olanları sevindirecek gelişmeler yaşanıyor. Mart ayında Netflix platformunda yepyeni bir gençlik dizisi yayın hayatına başlıyor. 13 Reasons Why adıyla platformda yerini alacak dizi Jay Asher’ın çok satan aynı isimli kitabından uyarlanıyor.

Spotlight ile Oscar ödülü sahibi olan Tom McCarthy tarafından yönetilen dizi şimdilik toplam 13 bölümden oluşacak. Dizi bir sezon olarak tasarlansa da izlenme oranlarının yüksek olması durumunda yeni sezonları izleme ihtimalimiz yüksek görünüyor. Dizinin prodüksiyon ekibinde Selena Gomez yer alırken,  Kate Walsh, Brain D’Arcy James, Derek Luke, Brandon Flynn, Justin Prentice, Alisha Boe, Christian Navarro, ve Tommy Dorfman ise oyuncu kadrosunda yer alan isimler.

13 Reason Why’ın konusuna gelecek olursak; Clay isimli lise öğrencisinin arkadaşı Hannah, iki hafta önce intihar etmiştir.  Hannah’nın ölümünün ardından Clay bir kutu alır ve kutunun içinde intihar etmesine sebep olan 13 insanın adı ve bu insanların onu neden intihara sürüklediğinin sebepleri yer alır.

31 Mart tarihinde Netflix ekranında yayın hayatına başlayacak 13 Reasons Why’ın fragmanını aşağıdan izleyebilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.