Oscar Ödülleri’nde sekiz farklı kategoriye aday olan Arrival, yeni eklenen bonus görüntüler ile tekrar beyazperdedeki yerini almaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yılın en çok ses getiren filmlerinden biri olan Arrival, Oscar adaylıklarına damgasını vurdu. Toplamda sekiz farklı kategoriye aday olan filmde, yönetmen Denis Villeneuve da En İyi Yönetmen kategorisinin adaylarından biri olarak karşımıza çıktı. Buna rağmen Amy Adams’ın En İyi Kadın Oyuncu ödülünde aday gösterilmemesi büyük bir tepki ile karşılandı. Film vizyona girdiği tarihten itibaren dünya çapında 170 milyon dolarlık hasılat elde etti.

Oscar Ödülleri’ndeki başarısını kutlamak isteyen Paramount, seyirciye teşekkür niteliğinde bir jest yapmaya hazırlanıyor. Paramount tarafından gelen habere göre, film ekstra görüntülerin yer aldığı yeni bir versiyonu ile tekrar gösterime girecek. Önümüzdeki hafta sonu gösterime girecek Arrival’ı yeniden izlemek isteyenleri, filmin kamera arkası görüntüleri ve ekibin yorumlarından oluşan ekstra sahneler bekliyor olacak.

Ted Chiang’ın 1998 yılında yayınlanan Story of Your Life kitabından Eric Heisserer senaryosuyla sinemaya uyarlanan film uzay gemilerinin dünyaya iniş yapmalarının ardından görevlendirilen bir dilbilimci Dr. Louise Banks’in uzaylıların dilini çözmeye çalışmasını ve ne amaçla dünyaya geldiklerini anlama çabasını konu alıyor.

Prisoners, Incendies, Sicario filmleriyle tanıdığımız Denis Villeneuve yönetmenliğinde çekilen filmin başrolünde Amy Adams ve Jeremy Renner yer alırken ikiliye Forest Whitaker, Michael Stuhlbarg, Mark O’Brien gibi isimler eşlik ediyor.

 

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.