Yılan hikayesine dönen ve Amy Adams’ın başrolünde yer alacağı Janis Joplin biyografi filminden iptal haberi geldi.

Jean-Marc Vallee tarafından yönetileceği duyurulan ve Get It While You Can adıyla vizyona gireceği söylenen film hakkında çok uzun yıllardır titiz bir çalışma yürütüldüğünü biliyorduk. Film hakkında bugüne kadar çeşitli detaylar açıklanmış ve çekimlerine yakında başlanacağı belirtilmişti. Ancak geçtiğimiz günlerde filmin yönetmeni Vallee tarafından yapılan açıklamaya göre Amy Adams’lı Janis Joplin biyografisi projesi iptal edildi.

Film hakkında ilk haberler 2010 yılında duyulmaya başlamıştı. O yıllarda filmin yönetmeninin Fernando Meirelles olması bekleniyordu fakat proje ile ilgili yaşanan birkaç sorundan dolayı film ertelenmek zorunda kaldı. 2013 yılında filmin yeni bir yönetmeninin olacağı açıklandı ve Lee Daniels’ın yakın zamanda çekimlere başlayacağı duyuruldu. Bir süre sonra Daniels da projeden ayrıldı ve filmin yeni yönetmeni Vallee olarak açıklandı. Filmde değişen birçok yönetmenin yanı sıra Janis Joplin’i canlandırması beklenen oyuncular konusunda da birçok değiliklik yaşandı. Amy Adams ile anlaşmaya varılıncaya kadar Reese Witherspoon, Renée Zellweger gibi isimler film için değerlendirilmeye alındı.

Diğer bir yandan başka bir Janis Joplin biyografisi için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Michelle Williams’ın başrolünde yer aldığı ve Sean Durkins tarafından yönetilecek film, Joplin’in kardeşi Laura Joplin’in yazdığı Love Janis adlı kitaptan uyarlanacak.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.