Yönetmen koltuğunda Ryan Coogler’ın oturduğu Marvel çizgi romanı uyarlaması Black Panther’dan yepyeni detaylar ortaya çıktı.

İlk olarak Captain America: Civil War filminde Everett K Ross karakteriyle Marvel evrenine ilk adımını atan Martin Freeman, aynı karakteri Black Panther filminde de oynayacak. Başrolünde Chadwick Boseman’ı izleyeceğimiz filmin oyuncu kadrosunda Lupita Nyong’o, Michael B. Jordan ve Forest Whitaker gibi isimler de bulunuyor.

Filmin konusuna gelecek olursak, Captain America: Civil War sonrası yaşanan olaylar sonucunda T’Challa, Wakanda adındaki topraklarına geri dönmüştür. Ancak, Wakanda hakını büyük bir tehlike beklemektedir çünkü eski bir düşmanın geri döndüğü anlaşılmaktadır. Halkının geleceği bundan sonra T’Challa’nın ellerindedir.

Black Panther’da Sterling K. Brown’u N’Jobu rolünde, Lupita Nyong’o’yu Nakie olarak, Angela Bassett’i ise T’Challa’nın annesi Romondo olarak göreceğiz. Filmde aynı zamanda Winston Duke (M’Baku), Forest Whitaker (Zuri), Daniel Kaluuya (W’Kabi), Andy Serkies (Ulysses Claw) ve Martin Freeman (Everett K. Ross) gibi isimler de buluyor.

Ülkemizde 16 Şubat 2018’de vizyona girecek olan Black Panther’dan yeni haberler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.