16 – 26 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin merakla beklediğimiz programı açıklandı.

Bu yıl İyileştiren Şeyler teması ile karşımıza çıkan festivalde toplam 14 kategori bulunuyor. Aynı zamanda bu yıl festivalde birkaç yenilik de bizleri bekliyor. Yeni nesil belgesellerin bir araya geldiği Görme Biçimleri kategorisi ve Doc Lab adlı belgeselciler buluşması ilk gözümüze çarpan yenilikler arasında.

Festivalde öne çıkan filmlere gelecek olursak Barry Jenkins’in yönetmenliğini üstlendiği Moonlight bu yılki if Istanbul’un açılış filmi olacak. Bu yıl aynı zamanda T2 Trainspotting, Planetarium, Twin Peaks: Fire Walk With Me gibi filmleri de görme fırsatı elde edeceğiz.

3 Şubat’ta satışa çıkacak biletler konusunda acele etmekte fayda var. Festivalin program detaylarına buradan ulaşabilirsiniz:

 

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.