Doctor Strange yönetmeni Scott Derrickson, film hakkında yazılan yorumları okumadığını ifade etti.

Doctor Strange, geçtiğimiz yılı en çok konuşulan filmlerden biri olarak geride bıraktı. Eleştirmenler tarafından oldukça iyi yorumlar alan film, IMDB üzerinden 7.9, Metacritic’te ise 72 alarak seyircinin de beğenisini kazandığını kanıtlamış oldu.

Doctor Strange, korkunç bir araba kazasından sonra ellerini kullanma becerisini yitiren dünyaca ünlü sinir cerrahı Dr. Stephen Strange’in değişen hayatını gözler önüne seriyor. Geleneksel tıp işe yaramayınca Doctor Strange, iyileşme ümidiyle çareyi sıra dışı yerlerde aramaya başlar ve Kamar-Taj olarak bilinen gizemli topraklara gider. Ancak, burası sadece bir iyileşme merkezi değil, aynı zamanda gerçekliği yok etmek üzerine kurulu, karanlık güçlere karşı bir savaş cephesi olarak da kullanılmaktadır.

Kasım ayında vizyona girdiği günden itibaren yönetmen Scott Derrickson, Doctor Strange hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Derrickson’un son açıklamaları ise kulağa oldukça ilginç geliyor çünkü ünlü yönetmen film hakkında yapılan yorumları hiç okumadığını belirtiyor:

“Bütün yorumların olumlu olduğunu gördükten sonra onları okumayı bıraktım. Rotten Tomatoes’teki oranının %90 civarında olduğunu yeni gördüm. Filmin gişe başarısı da çok yüksek. Bu noktada, psikolojim açısından bu yorumları okumamaya karar verdim.

Twitter üzerinden gelen yorumların bazılarından yola çıkarak söyleyebilirim ki insanların çoğu beklentilerinin daha ötelerinde deneyimler yaşamışlar. Bizim de istediğimiz buydu. Sevdikleri, onlar için önemli olan bir hikayeden daha önce herhangi bir filmde deneyimlemedikleri karakterler yaratmak istedik. Okuduğum sınırlı sayıdaki yorumdan anladığım kadarıyla bunu başarmış olduğumu hissediyorum.”

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.