Facebook, bir süredir üzerinde çalıştığını duyurduğu televizyon uygulamasını çok yakında yayınlamaya hazırlanıyor.

Son yıllarda canlı yayınlar ve video içerikleri ile kullanıcıların dikkatini çeken Facebook, YouTube gibi platformlarla rekabet eder hale gelmişti. Facebook, şimdilerde video alanındaki çalışmalarını hızlandırmaya ve bir üst noktaya taşımaya hazırlanıyor. Wall Street Journal’da yer alan habere göre çok yakında Facebook Tv uygulamasını görmek mümkün olabilir. Uygulama kapsamında orijinal içeriklerin de yer alması beklenirken Facebook yetkililerinin televizyon kanalları ile iletişim halinde olduğu belirtildi.

Yeni platformun ardında yatan sebep ise Facebook’un reklam gelirlerini arttırmak ve daha büyük miktarda rakamlar elde etme isteği olarak tahmin ediliyor.  Facebook’un TV uygulamasının başlangıçta Apple Tv bünyesinde yer alacağı ancak zamanla diğer platformlarla da iş birliği yapma ihtimalinin bulunduğu açıklandı.

Uygulamanın ne zaman kullanıma sunulacağını şimdilik bilmiyoruz ancak konuyla ilgili yeni detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.