Alicia Vikander’ı Lara Croft olarak izleyeceğimiz yeni Tomb Raider filminden ilk görseller yayınlandı.

Oyun dünyasından sinema dünyasına aktarılan Tomb Raider serisini daha önce Angelina Jolie’nin başrolde olduğu filmlerle izlemiştik. Lara Croft efsanesi sıfırdan başlayarak anlatacak olan yeni seride başrol olarak izleyeceğimiz isim ise Alicia Vikander olarak açıklanmıştı. Yeni başrolün açıklanmasının ardından oyuncunun bu rolün altından kalkıp kalkamayacağı ve karakteri beyazperdeye nasıl yansıtacağı konusunda çeşitli tartışmalar ortaya atıldı. Ancak filmin çekimlerinin başlaması ve geçtiğimiz gün gelen ilk görsellerden yola çıkarak Vikander’ın ortaya iyi bir iş çıkaracağını söyleyebiliriz.

And we're off! #tombraider

A post shared by Roar Uthaug (@roaruthaug) on

Yeni filmde Vikander’a The Hateful Eight ve Django Unchained gibi filmlerle öne çıkan Walton Goggins eşlik edecek. Goggins’in canlandıracağı karakterin Lara Croft’un düşmanı olması bekleniyor. Filmde Lara Croft’un yeni maceraları anlatılacak ve senaryo video oyunlarındaki konuyu temel alacak. Geneva Robertson-Dworet tarafından üstlenilen senaryoda serinin son oyunlarıyla paralel ilerleyen bir hikayeye tanıklık edeceğiz.

Alicia Vikander’ı Lara Croft olarak gördüğümüz Tomb Raider görsellerine aşağıdan bakabilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz:

 

 

 

 

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.