Gerek tanıtımlarıyla gerekse yarattığı büyük evrenle inanılmaz bir potansiyel taşıyan No Man’s Sky, birçok oyuncuyu hayal kırıklığına uğratmış olsa da Hello Games’in yaptığı habere göre belli ki Blake Patterson bu kitleye dahil değil. Kendisi No Man’s Sky’ın hakkını vererek oynayabilmek için irili ufaklı harcamalarla toplamda 4000 ABD Doları’ndan daha fazlasını harcadı.

Blake, No Man’s Sky’ı Playstation 4 üzerinde oynamaya başladı. Daha en başında harika zaman geçirmesi ile bu tutkusunu birkaç adım öteye taşımaya karar verdi.

“Playstation 4 diğer bazı konsollarla beraber duvara monte televizyonuma bağlıydı. İlk birkaç gün oynadıktan sonra yaşadığım bu deneyimi daha da ileri taşımak istedim. Bunun üzerine Mac’imin ekranlarından birini söküp masanın üzerinde 32 inçlik kavisli 1920×1080 çözünürlüklü yeni bir monitöre yer açtım. PS4’ümü ona bağlayarak oynamaya başladım.” diyor Blake.

Blake bu düzenden oldukça keyif almasına rağmen zamanla bunun da yeterli olmadığını düşünmeye başlamış ve oyun deneyimini çok daha öteye taşımaya karar vermiş. No Man’s Sky’ı sahip olduğu tüm potansiyelle oynamak istediğini aktaran Blake, bu sebeple masa üstü bir bilgisayar toplamaya karar verdiğini belirtiyor.

“PS4’ün fps (frame per second / saniye başı gösterilen kare sayısı) ve görüntülenebilen maksimum mesafesi kısıtlı olmasına karşın PC’de değiştirilebilir modlar sayesinde oyunun bütün potansiyelinden yararlanılabiliyor. Daha önce gerek arkadaşlarım gerekse kendim için bilgisayar toplamıştım. Birkaç günümü bana gereken bilgisayar donanımını öğrenmeye harcadıktan sonra işe giriştim.”

Skylake Core i7-6700K işlemcili ASUS Z170-Pro anakart üzerine overclock yapılmış Nvidia GTX 1080 ekran kartı, 16GB RAM ve SSD sabit diski kurmuş. Donanımı sağ olsun Blake, artık 60 fps’te 95 derece görüş açısıyla oyun oynayabiliyor. Aylar ilerledikçe Blake, No Man’s Sky’ın oyuncak, tişört, etiket, poster ve hatta Explorer’s Ediotion kutu setini dahi almış.

Son adımlarını ise 32 inç 75Hz ASUS 2560×1440 çözünürlüklü monitör alarak görüntü kalitesine %75 daha çok piksel sığdırarak ve v-sync açıkken 60fps’de oynamayı başararak atmış. Söylediğine göre 75 fps’te aynı ayarlarda oynamaya çalıştığı zaman görüntüde takılmalar olabiliyormuş.

Blake Patterson’ın No Man’s Sky için yaptığı tüm harcamaları (toplamda aldığı 3 kopya oyun, çeşitli ıvır zıvırlar ve bilgisayar parçaları) toplandığı zaman 4373$ yapıyor. Tabii bu süre zarfında satın aldığı, The Witcher 3, Forza Horizon 3 gibi diğer oyunlar bu meblağa dahil değil.