Netflix, bundan sonra beş yıldızlı değerlendirme sistemini kullanmayacağını duyurdu.

Netflix, daha önceleri kullanıcıların platformda yer alan içeriklere yıldız verdiği bir sistemi kullanıyordu. Puanlama sistemine dayalı bu sistemde, kullanıcılar içeriği çok beğendiyse beş, hiç beğenmediyse bir yıldız verme imkanına sahipti. Bu oyların değerlendirilerek ortalamanın alındığı sistem sayesinde diğer üyeler içeriğe dair bilgi edinme şansını elinde bulunduruyordu.

Netflix, yeni yaptığı duyuru aracılığıyla bundan sonra puanlama sistemini kullanmayacağını belirtti. Platform, bunun yerine Facebook benzeri ‘beğendim” ya da “beğenmedim” seçeneğini kullanacak. Netflix yetkilileri bu özellik sayesinde eski sisteme göre yüzde 200 daha fazla sonuç elde ettiklerini belirtiyor. Yeni sistem Nisan ayından itibaren kullanılmaya başlayacak.değişimin nisan ayında gerçekleşeceğini söyledi.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.