Madonna’nın hayatını anlatacak Blonde Ambition için hazırlıklar başladı.

Şimdiye kadar sinemada yalnızca 1994 yapımı televizyon filmi ile görebildiğimiz Madonna’nın hayat hikayesi beyazperdeye uyarlanıyor. Variety’nin haberine göre Universal stüdyoları Madonna’nın kariyerinin ilk yıllarını anlatan Blonde Ambition‘ın senaryosunu satın aldı ve filmin hazırlıkları başladı.

Senaryosu, Elyse Hollander tarafından kaleme alınan Blonde Ambition, geçtiğimiz yıl Hollywood’ta finanse edilmemiş senaryoların belirlendiği Black List’in en üst sıralarında yer alıyordu.  Blonde Ambition, Hollander’ın hayata geçecek ilk uzun metraj film senaryosu olacak. Yapımcılığını Brett Ratner ve  Moneyball, Social Network ve Captain Phillips filmleriyle En İyi Film Oscar adaylığı elde eden Michael de Luca’nın üstlendiği proje hakkında şimdilik çok fazla detay yer almıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı ve vizyon tarihi konusunda herhangi bir açıklama yapılmazken, film cephesinden yeni haberler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.