Marvel çizgi romanlarından uyarlanan ve X-Men dünyasında geçecek The Gifted dizisinden ilk tanıtım fragmanı gün yüzüne çıktı.

Bryan Singer tarafından yönetilen pilot bölümün ardından FOX tarafından resmi olarak onaylanan dizinin oyuncu kadrosunda Blair Redford, Stephen Moyer, Amy Acker, Jamie Chung, Sean Teale, Natalie Alyn Lind, Emma Dumont, Percy Hynes White ve Coby Bell  gibi isimler yer alıyor. Dizinin yapımcılığını Matt Nix üstlenirken, pilot bölümünün ardında ise Lauren Shuler Donner, Bryan Singer, Simon Kinberg, Jeph Loeb ve Jim Chory gibi isimler yer alıyordu.

Gifted adlı dizide çocuklarında mutant geni olduğunu öğrenen sıradan bir ailenin maceralarını izleyeceğiz. Kendi çocuklarının özgürlükleri için diğer mutantlarla bir araya gelecek ailenin devletin baskılarından kaçma çabalarına da tanıklık edeceğiz. Marvel çizgi romanlarından ekrana uyarlanan hikayede sakin bir hayat süren bir çift çocuklarının mutant güçlere sahip olduğunu fark eder. Hükümetin mutantlara karşı tutumunu bilen aile onları korumak için ellerinden geleni yapacak ve bunun için de mutantlardan oluşan bir yer altı örgütüne katılacaktır.

The Gifted’in ne zaman ekrana geleceği şimdilik belli değil ancak ilk sezonun sonbaharda ekranda olması bekleniyor. Dizinin uzun fragmanı ise 15 Mayıs’ta yayınlanacak. Merakla beklediğimiz dizinin tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.