Walking Dead’in Daryl’i Norman Reedus yeni Silent Hill oyununun başrolünde. Silent Hill adıyla piyasaya sürülecek yeni oyunu dört gözle beklememizi sağlayan bir diğer nedense ünlü yönetmen Guillermo Del Toro ile Metal Gear Solid’in yaratısı da Hideo Kojima da projenin içinde yer alması.

Sony ve yapımcı 7780s Studio geçtiğimiz günlerde P.T. adında yeni bir korku serisine ait olduğu düşünülen bir demoyu Playstation Store’da yayınlamışlardı. Hatta Sony bu demoyu dünyanın ilk interaktif teaser’ı olarak lanse etti. Özellikle yarattığı atmosferle dikkat çeken teaser’ın çok geçmeden yeni Silent Hill oyununa ait olduğu ortaya çıktı. Bu arada P.T. demosunda yapımcı olarak belirtilen 7780s Studio’nun da gerçekte var olmadığı Kojima’nın en son munzurluğu olarak kayıtlara geçti.

Teaser’ı deneyen kullanıcıların yaşadığı korku dolu anlar çoktan Youtube’da yerini aldı bile. Silent Hill 2 ile zirvesini yapan, Silent Hill: The Room’dan beriyse nispeten düşüşte olan seri bakalım merakla beklenen bu oyunla hayranlarını mutlu edecek mi?