The Witcher serisinin Netflix’in orijinal yapımları arasında yerini alacağı duyuruldu.

Polonyalı bir yazar olan Andrzej Sapkowski’nin yazdığı kitaplardan uyarlanan oyun da kitaplar gibi aynı zamanda the White Wolf olarak bilinen Geralt’a odaklanıyordu, oyunları sayesinde dünyaya adını duyurmuş olan The Witcher’ın üçüncü oyunu en iyi oyunlar arasına kolayca girmişti şimdi de bu seri bir dizi olarak karşımıza çıkacak. Kitapların yazarı Andrzej Sapkowski Netflix ile çalışmaktan bir hayli mutlu gibi dizide danışman olarak yer alacağı için serinin oyunlardansa daha çok kitaplara odaklanacağını söylemek de mümkün olabilir.


Oyunun hayranlarını bu haber için son derece mutlu gibiler. Serinin yaratıcısının aktif olarak rol alacağı bir dizinin kötü olma ihtimali yok gibi geliyor, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.