Star Trek: Discovery serisinden dizinin kadın karakterlerini içeren ilk görsel yayınlandı. Serinin hayranlarının heyecanla beklediği dizi Alex Kurtzman ve Bryan Fuller imzasını taşıyacakken orijinal seriden biraz daha öncesini anlatacak.

Geçen yıllara rağmen serinin popülaritesi bir şey kaybetmemişken 2009 yılında J. J. Abrams yönetmenliğinde yeniden çekilen filmler ile bünyesine yeni hayranlar katmıştı Star Trek.

Dizinin çekimleri devam ederken Discovery’e kısa da olsa bir bakış atma şansına CBS’nin bugün yayınladığı ilk resmi görsel ile erişti hayranlar. Görsel dizinin iki ana karakteri olan Sonequa Martin-Green ve Michelle Yeoh’ı içeriyor. Yeoh Captain Georgiou rolünde yer alacakken Martin-Green ise yardımcı pilot olan Michael Burnham’ı canlandıracak.

İkili çölde askeri bir birliğin parçası gibi görünüyor, Burnham’ın sahip olduğu eski usül telsiz Discovery serisinin asıl seriye birçok yönden benzeyeceğini düşündürüyor. Zaten orijinal serinin kötü adamı Harry Mudd’un dizide olacağı onaylanmıştı.

Star Trek serisinin son televizyon serisi olan Enterprise çok başarılı olamamıştı bakalım Discovery boşa harcanan bir para mı yoksa orijinal serinin hayranlarını gerçekten sevindirecek bir çalışma mı olacak?

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.