Aquaman’nin yönetmeni James Wan Amber Heard’ün Mera olarak ilk resmini yayınladı. Karakterin resmini ilk görüşümüz değil bu aslında. Zack Snyder’ın Justice League’i için daha önce yayınlanmış fotoğraflar vardı. İkisi arasındaki fark kolayca göze çarpıyor aslında. Snyder’ın aksine Aquaman için yayınlanan resim daha canlı renklere sahip bu da DC’nin sonunda canlı renklere geçeceğinin işareti olabilir mi diye düşündürmüyor değil, daha önce yayınlanan fotoğrafa aşağıdan bakabilirsiniz:

Çizgi romanlara aşina olmayanlar için Atlantis’in kraliçesi ve Aquaman’in eşi Mera’dır. Suyu kontrol ederek sert bir nesneye dönüştürebilir, boyutlar arası seyahat gücü vardır ve kısıtlı da olsa telepati yeteneğine sahiptir. DC evreninin en güçlü kadın karakterlerinden biri olduğuna şüphe yok.

Aquaman 21 Aralık 2018’de vizyona girecek. Oyuncu kadrosunda Jason Momoa, Willem Dafoe, Temuera Morrison, Dolph Lundgren, Yahya Abdul-Mateen II, Patrick Wilson, ve Nicole Kidman’ın yer aldığı filmden gelen yeni Mera resmine göz atabilirsiniz. Sizce DC sıcak renklere gerçekten dönüş yapmayı planlıyor olabilir mi?

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.