Netflix, Jim Henson’ın 1982 tarihli fantastik filmi The Dark Crystal’in öncesini anlatacak bir dizi hazırlığında olduğunu duyurdu.

Netflix, resmi olarak Jim Henson klasiği The Dark Crystal’in öncesini anlatacak bir dizi hazırlığında olduğunu duyurdu. “Age of Resistance” adıyla yayınlanacak dizinin 10 bölümden oluşacağı açıklanırken, 1982 yılında yayınlanan filmden yıllar öncesinin ekrana taşınacağı belirtildi. Skeksis’in iktidarının ardındaki korkunç sırrını keşfettikten sonra, Thra dünyasını kurtarmak için bir yolculuğa çıkan üç Gelfling’in hikayesini anlatacak dizide, orijinal filmin yaratık tasarımcısı Brian Froud ve Jim Henson tarafından yeni yaratıklar dizayn edilecek.

the-dark-crystal

Netflix’in içerik sorumlularından Cindy Holland tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“The Dark Crystal: Age of Resistance, Jim Henson Company tarafından mükemmelleştirilen kukla sanatnı Louis’in vizyonu ile bir araya getirecek. Dizi, güçlü hikaye anlatımı ile en son dijital görüntüler ve görsel efektlerin bir karışımı olma niteliği taşıyacak.”

Image via Universal Pictures

Netflix bildiğimiz gibi son dönemlerde çok farklı tarzlarda yapımlar ortaya çıkarmaya başladı. Bu sonbaharda İngiltere’de çekimlerine başlanması beklenen dizinin henüz bir yayın tarihi bulunmuyor. Diziden yeni haberler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

dark_crystal_series-netflix

Netflix tarafından yayınlanan kısa tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.