Netflix, Michael Jackson’un evcil maymunu Bubbles’ın hikayesini ekrana taşımaya hazırlanıyor. Proje onaylanırsa yardımcı yönetmen koltuğunda Taika Waititi oturacak.

Birbirinden iddialı birçok yapımın duyurusunu yapan Netflix, şimdi de Michael Jackson’un ünlü evcil maymunu Bubbles’ın hikayesini anlatacak bir stop-motion animasyon filmi hazırlığında olduğunu duyurdu. İlk olarak Deadline’da duyurulan haber kısa sürede THR tarafından onaylandı ve hikayenin Isaac Adamson tarafından 2015 yılında yayınlanan senaryoyu temel alacağı açıklandı.

michael-jackson-bubbles-movie

Bubbles’ın hayatını kendi bakış açısıyla ekrana taşıyacak animasyonun kendi adıyla ekranda yer alması bekleniyor. Thor: Ragnarok filmi ile bu aralar ismini sık sık duyduğumuz Taika Waititi’nin de yardımcı yönetmen koltuğunda oturacağı projenin asıl yönetmeni ise stop-motion filmlerin başarılı ismi Mark Gustafson olacak. Charlie Kaufman’ın Anomalisa’sına benzer bir teknikle hazırlanacak filmin yapımcılığı ise Andrew Kortschak ve Walter Kortshak tarafından üstlenilecek.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.