Neil Gaiman’ın kısa hikayesinden beyaz perdeye uyarlanan ve başrolünde Nicole Kidman ve Elle Fanning gibi isimlerin yer aldığı How To Talk to Girls at Parties filminden tanıtım fragmanları yayınlandı.

2010 yılında vizyona giren Rabbit Hole filmi ile dikkatleri üzerine çekn John Mitchell Cameron tarafından yönetilen How to Talk to Girls at Parties, Neil Gaiman’ın kısa hikayesinden yola çıkarak sinemaya uyarlandı. Filmin senaryosu Philippa Goslett tarafından kaleme alınırken; oyuncu kadrosu ve ilginç senaryosu ile bu yılın merakla beklenen filmleri arasında yer alıyor.

nicole-kidman-ve-elle-fanning

Filmin başrollerinde Nicole Kidman ile  Elle Fanning yer alırken; filmde galaksiyi gezerken tur grubundan ayrılıp Dünya’ya inen Zen ismindeki bir uzaylının, punk müzik aşığı Enn’e aşık olması ekrana taşınıyor. Filmin oyuncu kadrosunda aynı zamanda Ruth Wilson, Matt Lucas ve Lara Peake gibi isimler de yer alıyor.

Cannes Film Festivali’nde prömiyerini yapmaya hazırlanan filmin. Neil Gaiman, Elle Fanning ve John Mitchell Cameron‘ın Instagram hesaplarından yayınlanan tanıtım fragmanlarını aşağıdan izleyebilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz:

 

 

 

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.