Rockstar Games tarafından hazırlanan ve uzun süredir merakla beklenen Red Dead Redemption 2’nin çıkış tarihinin ertelendiği duyuruldu.

Rockstar Games tarafından yapılan resmi duyuru sonucunda Sonbahar aylarında piyasaya sürülmesi beklenen Red Dead Redemption 2’nin daha iyi bir hale getirilmesi için çalışmaların sürdüğü ve bu yüzden çıkış tarihinin ertelendiği açıklandı. Geçtiğimiz Ekim ayında oyunun 2017 sonbahar aylarında yayınlanacağı duyurulmuş ve yayınlanan görsel ve açıklamalar sayesinde oyunun hayranları büyük bir heyecan yaşamıştı.

17-05/23/6sfcagxq94byviewhh6wqw-650-80.jpg

Ancak bugün oyunun çıkış tarihinin 2018 baharına ertelendiği resmi olarak gün yüzüne çıktı. Rockstar Games, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada “Hayranlarımız için mümkün olan en iyi deneyimi sunabilmek için biraz zamana ihtiyacımız var” diyerek, erteleme haberinden dolayı duyduğu üzgünlüğü dile getirmek için oyundan ekran görüntüleri de paylaştı. Rockstar Games, aynı zamanda oyunla ilgili olarak yakında daha çok bilginin verileceğini de müjdeledi.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.