Rihanna ve Lupita Nyong’o, Ava DuVernay’in yöneteceği ve Netflix’in satın aldığı filmin başrolünde yer alacak.

Geçtiğimiz aylarda Twitter’da Rihanna ve Lupita Nyong’o‘nun 2014 yılında gerçekleşen bir moda şovunda yan yana çekilmiş fotoğrafı paylaşılmış ve kısa sürede ikilinin filmden fırlamış gibi göründüklerine dair şakalar yapılmaya başlamıştı. Daha sonrasında internet fenomeni haline gelen bu paylaşımlara Lupita Nyong’o ve Rihanna da katılarak olayın etkisi git gide büyümeye başlamıştı.

rihanna lupita nyong'o ile ilgili görsel sonucuGörünen o ki şaka gerçeğe dönüşmek üzere. Yapılan açıklamaya göre iki isim Ava DuVernay’ın yöneteceği ve Netflix’in satın aldığı filmin başrolünde yer alacak. Kullanıcıların Ava DuVernay’dan filmi yönetmesini istemeleri üzerine DuVernay, Issa Rae ile senaryo çalışmaları için bir araya geldi ve bir anda dört isim proje için hazır olduklarını belirtti.

rihanna lupita nyong'o ile ilgili görsel sonucu

Tüm bunlar şakanın bir parçası gibi görünse de Cannes Film Festivali’nde yapılan görüşmeler sonucunda Netflix’in projeyi satın aldığı duyuruldu. Netflix’in 2018 yılında projeye başlaması bekleniyor.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.