Merakla beklediğimiz Spider-Man: Homecoming filminin soundtrack albümünde yer alacak şarkılar açıklandı.

Bu yılın en merak edilen filmlerinden biri olan Spider-Man: Homecoming için çok az bir zaman kaldı. Tom Holland’ın başrolde olduğu filmde Robert Downey Jr., Michael Keaton, Marisa Tomei, Bokeem Woodbine, Hannibal Buress, Abraham Attah, Tony Revolori, Michael Barbieri ve Angourie Rice gibi isimler de yer alıyor. Spider-Man: Homecoming’in vizyon tarihi yaklaştıkça filmden yepyeni detay ve materyaller gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Spider-Man: Homecoming filminin müziklerinde Michael Giacchino’nun imzasının bulunduğunu daha önceki haberlerimizde duyurmuştuk. Giacchino, daha önce Rogue One: A Star Wars Story ve Doctor Strange gibi filmlerin müziklerinde de görev almıştı. Spider-Man: Homecoming müzikleri üzerinde çalışan Michael Giacchino,  Twitter hesabı üzerinden filmin jeneriğinin bir kısmını paylaşmış ve daha önceki filmlerde dinlediğimiz müziklerden epey ilham aldığını gözler önüne sermişti.

Geçtiğimiz gün ise merakla beklediğimiz filmin soundtrack albümünde yer alacak şarkıların listesi gün yüzüne çıktı. Şarkı listesine aşağıdan göz atabilirsiniz:

1. Spider-Man Television Theme

2. The World is Changing

3. Academic Decommitment

4. High Tech Heist

5. On a Ned-To-Know Basis

6. Drag Racing / An Old Van Rundown

7. Webbed Surveillance

8. No Vault of His Own

9. Monumental Meltdown

10. The Baby Monitor Protocol

11. A Boatload of Trouble Part 1

12. A Boatload of Trouble Part 2

13. Ferry Dust Up

14. Stark Raving Mad

15. Pop Vulture

16. Bussed a Move

17. Lift Off

18. Fly-By-Night Operation

19. Vulture Clash

20. A Stark Contrast

21. No Frills Proto COOL!

22. Spider-Man: Homecoming Suite

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.