WaterTowerMusic, ikinci sezonuyla Netflix’te yer alan Sense8’in ilk sezon müziklerinden oluşan soundtrack albümünü yayınladığını duyurdu.

Wachowski Kardeşler ve J. Michael Straczynski tarafından yaratılan Sense8, merakla beklenen ikinci sezonuyla geri döndü. Dizinin senaryosu kadar müzikleri de oldukça dikkat çekici. Altın Küre adayı Johnny Klimek ve Tom Tykwer tarafından hazırlanan müzikler, dizinin ilk sezonundan itibaren dikkat çekiyor. 4 Non Blondes, The Antlers, Seven Lions (Feat. Kerli) ve Sigur Ros gibi isimlerin şarkılarından oluşan soundtrack albümü dizinin hayranlarını oldukça tatmin edecek gibi görünüyor.

sense8 ile ilgili görsel sonucu

Sense8’in yaratıcılarından Lana Wachowski dizinin soundtrack albümü hakkında şunları söyledi;

“Müzik bizi derinden etkiliyor. Johnny Klimek ve Tom Tkywer, daha dizideki sahneler çekilmeden önce bir takım çalışmalarda bulundu. Her şarkının ayrı bir hikayesi var ve bu şarkılar izleyiciyi görüntü ve kelimelerden daha etkili bir şekilde Sense8’in dünyasına dahil ediyor.”

Şarkı Listesi

1 Sense8 Title Theme – Johnny Klimek, Tom Tykwer
2 Interconnected – Johnny Klimek, Tom Tykwer
3 Post Rock Mystery – Johnny Klimek, Tom Tykwer
4 What’s Up? – 4 Non Blondes
5 Bicycle Chase – Johnny Klimek, Tom Tykwer
6 Tick Tock – Johnny Klimek, Tom Tykwer
7 Kettering – The Antlers
8 Mystery – Johnny Klimek, Tom Tykwer
9 Nomi – Johnny Klimek, Tom Tykwer
10 Keep It Close – Seven Lions feat. Kerli
11 The Darkened – Johnny Klimek, Tom Tykwer
12 What Ever You Know – Johnny Klimek, Tom Tykwer
13 Dauðalogn – Sigur Rós
14 Dreamscape – Johnny Klimek, Tom Tykwer

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.