Türkiye’nin tek profesyonel espor ligi League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi 3 Haziran’da oynanacak ilk maçlarla sezonu açacak. Toplam 7 hafta sürecek Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsiminde birbiri ile kıyasaya mücadele edecek takımlar ise şöyle; 1907 Fenerbahçe Espor, Çilekler, Dark Passage. BKM Express, Galakticos, Oyunfor. CREW, P3P eSports, BAUSuperMassive eSports ve Team AURORA. Kazanan takım ülkemizi uluslararası alanda temsil etmeye hak kazanacak.

7 haftanın sonunda çeyrek final ve yarı finalde başarı elde ederek sona kalan iki takım Büyük Finalde karşı karşıya gelecek ve kazanan takım Türkiye Şampiyonu unvanını elde edecek. On binin üzerinde League of Legends ve espor tutkununu bir araya getiren bu finalden Türkiye Şampiyonu unvanı ile ayrılan takım Çin’de gerçekleşecek olan Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

Sezonun tüm karşılaşmaları League of Legends’ın Twitch ve YouTube kanallarından canlı olarak izlenebilecek.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.