Fargo, The Big Lebowski, No Country for Old Men gibi yapımlara imza atan Coen Kardeşler yeni bir western dizisi hazırlığında.

Joel & Ethan Coen Inside Llewyn Davis, Fargo, The Big Lebowski, No Country for Old Men gibi başarılı yapımlara imza atarak büyük bir hayran kitlesi elde etti. Coen kardeşler şimdi ise  televizyon dünyasında yeteneklerini sergilemeye hazırlanıyor. The Ballad of Buster Scruggs isimli dizi, altı farklı öyküyü ekrana taşıyacak ve iç savaş sonu dönemde yaşanan bir hikayeyi seyirciyle buluşturacak. Bildiğimiz gibi, Coen kardeşler Harve Karbo adlı bir dizi için çalışmalara başlamış ancak bu projeyi bir türlü hayata geçirememişti.

Coen’ler, The Ballad of Buster Scruggs ile ilk kez bir televizyon dizisini hem yazıp hem de yönetecek. No Country for Old Men ve True Grit’e benzer bir tarza sahip olacak diziyi, Coen Kardeşler’in yönetecek olması oldukça heyecan verici. Dizinin çekimleri ise önümüzdeki ay başlarken, çekimler Albuquerque-New Mexico’da gerçekleşecek. Önümüzdeki günlerde dizinin hangi kanalda yayınlanacağı ve oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağının açıklanması bekleniyor.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.