Guillermo del Toro, yaşadığı en büyük pişmanlıklardan birinin Harry Potter filmini yönetmesi için sunulan teklifi reddetmesi olduğunu itiraf etti.

Guillermo del Toro, Annecy Festivali esnasında verdiği röportajda ilginç bir itirafta bulundu. Harry Potter’ın 3. filmini yönetme teklifini reddettiği için pişman olduğunu belirten Guillermo del Toro, bunu ilk iki filmi fazla aydınlık bulduğu için yaptığını sözlerine ekledi. Film için yapılan ilk teklif sonrası bütün Harry Potter kitaplarını kısa sürede okuduğunu da duyuran del Toro, kitaplarda Charles Dickens havası sezdiğini belirtti.

harry potter guillermo del toro ile ilgili görsel sonucu

Guillermo del Toro’nun seriye duyduğu ilgi ilk iki filmi izledikten sonra etkisini kaybetmiş. Guillermo del Toro’ya göre ilk iki film Harry Potter hikayesi için fazla aydınlık ve fazla pozitif bir tablo çiziyormuş. Bu sebeple teklifi reddettiğini itiraf eden yönetmen bu kararından dolayı pişman gibi görünüyor. Guillermo del Toro imzalı bir Harry Potter fikri kulağa oldukça hoş geliyor.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.