Eğer Telltale The Walking Dead oyunlarının hayranıysanız ve Clementine’ı AMC’nin The Walking Dead dizisinde görmek istiyorsanız hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Robert Kirkman serinin yaratıcısı ve yazarı Clementine’ın ne televizyon ekranında ne de çizgi romanlarda kendine yer bulacağını dile getirdi.

Walking Dead’in ilk oyunu 2012 yılında piyasa sürüldü ve diğer zombi oyunlarına kıyasla Walking Dead oyunculara durmaksızın bir aksiyon yaşatmak yerine oyuncuların daha çok izleyici olduğu ve seçimler yaparak ilerledikleri bir oyundu. Çizgi romandaki evren ile aynı evreni paylaşan oyun zombi kıyametinin başlangıcında Amerika Birleşik Devletlerinde geçiyor. İlk oyunda oyuncular bir suçlu olan Lee Everett’i yönetirken diğer oyunlarda Clementine’ın kontrolünü devralıyorlar.

Clementine’nin büyümesini izleyen oyuncular için şüphesiz en önemli karakter minik kız olmuştu, onun Rick ve takımı ile bir noktada çizgi roman ya da dizide karşılaşıp karşılaşmayacağını merak eden hayranları ise Kirkman “Clementine ve Carl’ın takılması güzel olurdu ama bunun için bir fanfiction yazmalısınız.” diyerek üzdü.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.