Terminatör serisinin demirbaşı Arnold Schwarzenegger serinin yeni filminde rol alacak. James Cameron, serisine yeniden şekil vermeye, farklı düşünceler ile devam etmeye karar verdi ve geçtiğimiz günlerde Terminatör hakkında sorulan sorulara yanıt verdi.

T-800lerin neden Arnold Schwarzenegger’e benzediğini yeni filmlerde açıklayacaklarından bahsetti. “T800lerin neden Arnold Schwarzenegger’e benzediğini kendinize sormuş olmalısınız, ben de defalarca kendime ve benimle beraber çalışanlara sordum, bir nedeni olmalı değil mi? Yeni filmlerde bu sorunun cevabını vereceğiz.” dedi.

2015 yılında çıkan Terminator: Genisys filminin hayal kırıklığı yaratması ile Terminatör serisinin artık devam etmeyeceği düşünülse de üç filmlik serinin stüdyo tarafından iptali ile artık rafa kalktığı düşünülen Terminatör serisi için Cameron’ın yeni fikirleri var.

2018’de çekimlerin başlayacağı söylense de kesin olarak ne zaman olduğu henüz bilinmiyor.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.