Ortaya atılan birkaç dedikodu Joss Whedon’ın Justice League filminin sadece tonunu değil sonunu değiştirdiğini de ileri sürüyor. Joss Whedon, Zack Snyder yaşadığı trajedinin ardından filmi devretmeden önce Avengers yönetmeni Whedon çoktan senaryonun yeniden yazılması üzerinde çalışıyordu.

Zack Snyder’ın Batman V Superman: Dawn Of Justice’i DC Genişletilmiş Evrenini başlatan film olmasına rağmen eleştiriler pek olumlu olmamış, filmin karanlık havasından yakınan çok insan olmuştu. Gişede büyük başarı elde eden Jenkins’in Wonder Woman’ı DC’nin en aydınlık tondaki filmiydi bu yüzden Justice League’i de o yöne kaydırmayı düşünmeleri pek de tuhaf olmadı.

Yeni dedikodular ise Whedon’ın sadece filmin tonunu değil olay örgüsünü de sonunda değiştirdiğini söylüyor. Şu noktada filmin bir Zack Snyder mı Joss Whedon filmi mi olduğunu söylemek için erken. Filmde Batman’i canlandıran Ben Affleck filmin iki yönetmenin ürünü olduğunu söylemesi ise dedikoduların doğru olabileceğini düşündürüyor.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.