Riverdale yapımcısı Roberto Aguirre-Sacasa dizinin 2. sezonunun 1. sezondan daha korkutucu olacağını söyledi. CW’nin Archie Andrews (KJ Apa), Jughead Jones (Cole Sprouse), Betty Cooper (Lili Reinhart) ve Veronica Lodge (Camila Mendes)’u ekrana taşıması sürpriz bir şekilde başarılı oldu ve bir lise dramasından daha fazlası olabileceğini gösterdi dizinin ilk sezonunda.

Riverdale’in ilk sezonu kasabanın en zengin ailesinin ikizlerinden biri olan oğullarının Jason Blossom’ın öldürülmesi ve onun kimin öldürdüğü etrafında dönüyordu. Birinci sezon genç karakterlerin masumiyetlerini kaybetmeleri ve etraflarındaki insanların, özellikle de ailelerin sandıkları gibi olmamalarını öğrenmeleri üzerineydi. Ayrıca sezon finalinde Cliff Andrews’ın kaderini belirsiz bırakan dizi 2. sezonda yeni bir kurbanımız mı olacak sorusunu akıllara getirmişti.

İlk sezon geçmişte olan bir suçun etrafında dönen olayları ve gizemini konu alıyordu diyen Aguirre-Sacasa, izlediğimiz karakterlerin tehlikede olmadığını sadece başka bir olayın etrafından çektikleri acının anlatıldığını dile getirdi. Sezonun sona ermesine yakın artık izlediğimiz karakterlerin de başına bir şey gelebileceği hissine sahip olduğumuzu dile getiren Aguirre-Sacasa 2. sezonun bu yüzden daha ürkütücü olacağını söyledi.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.