Oskar ödüllü yönetmen Alexander Payne İngiliz bilim kurgu dizisi Black Mirror’ı akıllara getiren yeni filmi Downsizing filmi hakkında konuştu ve filmden ilk görsel resmi olarak geldi.

Yönetmen “Jim ve ben film üzerinde uzun zamandır çalışıyoruz. Bir önceki filmimize son derece benziyor aslında, absürt ve saçma fakat bunu aynı Black Mirror’da sevdiğiniz gibi içtenlikle anlattık. Black Mirror’ın birçok bölümü bize ilham oldu yine de ben bilim kurgu havasını filmde pek sevmediğimden bir Hal Ashby veya Robert Altman filmine benzetmeyi denedik.”

Downsizing gelecekte Norveçli bilim adamlarının normal boyuttaki bir insanı cep boyutuna indirmeyi başarmalarını konu alıyor. Yaşam için daha çok alan ve daha az tüketim demek olan bu buluşu ve öyle bir dünyayı işleyecek olan film pek de sosyal mesaj vermeyi amaçlayan bir proje değil.

Filmin oyuncu kadrosu Matt Demon, Kristen Wiig, Christoph Waltz, Laura Dern, Jason Sudeikis ve Neil Patrick Harris’i içeriyor ve film neredeyse 10 yıllık bir çalışmanın ürünü.

Yayınlanan ilk fotoğrafa aşağıdan göz atabilirsiniz.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.