Hellboy yeniden çekimi oyuncu eklemelerine devam ediyor, filmin ana kötüsü Blood Queen olarak filmin kadrosuna Milla Jovovich’in eklenmesinin ardından son olarak kadroya American Honey’nin yıldızı Sasha Lane eklendi. Geçtiğimiz son birkaç ayda filmin parçaları yavaş yavaş birleşiyorken kadrosu elle tutulur bir hale geldi. Hellboy olarak Stranger Things’den David Harbour başrolde yer alacakken Game of Thrones yönetmeni Neil Marshall’ın filmi yönetecek olması ile hayranların beklentisi ve heyecanı arttı.

Guillermo del Toro’nun 2004 yılında ilk film Hellboy ile başlattığı seri dört yıl aradan sonra Hellboy: The Golden Army ile beyaz perdedeki yolculuğuna devam etmiş ancak hiçbir zaman bir üçüncü filmi olmamıştı.

Lane Hellboy’un onu tutsak eden perilerin elinden kurtardığı Alice Monaghan adlı bir karakteri canlandıracak. Henüz filmin vizyon tarihi belli olmasa da eylül gibi çekimlerinin başlanması bekleniyor. Henüz filmin akışı hakkında fazla bilgiye sahip olmasak da ilk beyaz perdeye aktarılan seridense Mike Mignola’nın kaleme aldığı çizgi romana daha yakın tonlarda olacağı söyleniyor filmin.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.