Game of Thrones’un bu sezonu internetten kalitesiz de olsa dizimi izlerim diyen tayfayı epey sevindirirken spoiler yemeyelim korkusu ile birçok insanı uykusuz bıraktı. Daha önce HBO’nun hacklenmesi ve hackerlerın bölümleri internete koymakla tehdit etmesinin üzerine dördüncü bölüm orijinal yayın gününden günler önce sızdırılmıştı.

Şimdi ise sızıntının sebebi ne yazık ki hackerlar değil, HBO İspanya bölümü yanlışlıkla televizyonda yayınladı! Kendi elleriyle yaptıkları bir hata sonucu Game of Thrones’un yeni bölümü de erkenden yayınlanmış oldu hal böyle olunca internet canlı yayın açarak bölümü izletenlerden parça parça sahip olduğu videoları yayınlayanlardan geçilmedi.

Bu sezon dizi taht oyunları olmaktan çıktı ve sızıntı oyunlarına döndü. Düşük kalite olmasına rağmen 4. bölümü hayranların çoğu yasal olmayan sitelerden ya da torrenttan indirerek izlemişti. HBO’nun kendi elleri ile verdiği bölüm içinde durum farklı olmadı, internet şu an 6. bölüm linkinden geçilmiyor.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.