Stephen King’in It romanından uyarlama olan filmin IMAX olarak vizyona gireceği duyuruldu. Stephen King yazarlık kariyeri boyunca birçoğu televizyona, sinemaya ya da her ikisine birden uyarlanmış unutulmaz harika kötü karakterlere imza attı. 90larda King’in yarattığı birçok karakter televizyon aracılığı ile insanların evine konuk olmuştu: The Stand‘dan Randall Flagg, Storm of the Century’nin Andre Linoge’i ve şimdi bile en bilinen karakter olan It’den Pennywise. King’in yazım şekline saygı duymakla beraber Pennywise’ı bu kadar ünlü edenin Curry’nin Pennywise canlandırılması olup olmadığı son derece tartışmaya açık bir konudur, King’in sayfalar üzerinde yarattığı korkuyu ve terörü gerçek hayata taşımayı son derece iyi başarmıştır Curry.

Barbara Muschetti instagramdan filmin IMAX olarak da vizyona gireceğini duyurdu.

8 Eylül 2017’de vizyona girecek olan film bazen rüyalarda bazen de gerçek hayatta kendini gösteren bir yaratıkla yıllarca savaşmış olan gençlerin kasabaya geri dönmesi ile savaşmalarını konu alıyor.

Losers, We are coming out in IMAX !!!!!!!!!!!!! #itmovie #itthemovie @itmovieofficial @andy_muschietti @bighandsbigscreen

Barbie Mus (@barbaramus)'in paylaştığı bir gönderi ()

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.