Bryan Singer’ın bir Queen filmi için kolları sıvadığını daha önce duyurmuştuk. Queen gibi aktif oldukları yıllardan sonra vokalin ölümüyle bile popülaritesini hiç yitirmemiş bir grubun filmi uzun zamandır masada olan fakat bir türlü hayat bulamayan bir proje idi. Uzun yıllar Baron Cohen’in ismi Mercury için konuşulmuş fakat 2013 yılında bu aktör ile Queen üyelerinden birinin sürtünme yaşaması ile bu isim de rafa kaldırılmıştı. Sonunda Freddie Mercury için seçilen isim Rami Malek oldu şimdi ise film grubun diğer üyelerini de seçti.

İngiliz oyuncu Ben Hardy (X-Men: Apocalypse) davulcu Roger Taylor’ı, yine İngiliz oyuncu Gwilym Lee (The Hollow Crown) gitarist Brian May’i oynarken Amerikalı aktöy Joe Mazzello (The Social Network) bassçı John Deacon’ı canlandıracak.

Queen’in internet sitesinden duyrulan habere göre filmin yapımcılığını yaşayan Queen üyeleri Brian May ve Roger Taylor üstlenirken filmin yönetmen koltuğunda Bryan Singer oturacak.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.