Oscar ödüllü Alicia Vikander’ın başrolünde olduğu yeni nesil Lara Croft Tomb Raider filminden ilk fragman sonunda yayınladı. 2000 yıllarda Angelina Jolie’nin başrolünde olduğu filmlerin ardından yeniden çekim Tomb Raider ikonik video oyununu beyaz perde de yeniden popüler hale getirmek istiyor. Lara Croft’un başlangıç hikayesini anlatacak olan film Lara Croft’un maceraya ilk atıldığı günleri ve uzun zamandır kayıp olan babasını bulmak için çıktığı macerayı anlatacak.

Filmin yönetmen Roar Uthaug yeniden çekilecek olan seriye tamamen başka bir yaklaşım getirmeyi hedefliyor. Vikander çekeceklerin filmlerin Lara Croft oyunlarına uygun ve onu onurlandıracak biçimde olacağı konusunda daha önce verdiği röportajlarda söz vermişti.

Babasının kayboluşunu araştırmaya başlaması ile bir anda hayatı değişen ve tehlikenin ortasında kalan Lara Croft’un Japonya’ya kadar olan macerasını konu eden filmde Vikander’e Dominic West, Daniel Wu ve Walton Goggins eşlik ediyor.

Tomb Raider 16 Mart 2018’de vizyona girecek.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.