1995 yılında yayınlanan Jumanji sihirli bir kutu oyununun tekrar ortaya çıkması ile oynayanların başına türlü tehlikeli işler açmasını konu alan filmdi. Chris Van Allsburg’un 1981 yılında kaleme aldığı kitaptan uyarlanan Jumanji’nin günümüzde yeniden beyaz perdeye geleceği duyurulduğunda Robin Williams’ın ölümü nedeniyle hayranlar buna pek sıcak bakmamışlardı, Dwayne Johnson bunun bir yeniden çevrim değil de devam filmi olduğunu söylediğinde ise ortaya ne çıkacağını merak etmeye başlamıştık.

Jumanji bir kutu oyunu olmasına rağmen sahilde bulunduktan sonra aptalca bir oyun olduğu için kenara atılır fakat bu sefer günümüze uygun bir biçimde oyun zar atarak ya da piyon ilerleterek değil de bir video oyunun içinde karakterlere bürünerek oynanıyor!

Filmin kadrosunda Dwayne Johnson, Kevin Hart, Jack Black ve Karen Gillan yer alıyor. Film 20 Aralık tarihinde vizyonda olacak.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.