Gelen verilere göre ilk 30 günlük sürede izlenme sayısı en düşük olan Marvel Netflix ortak yapımı çizgi roman uyarlaması The Defenders oldu. The Defenders Netflix’in dolayısıyla televizyonun Avengers’ı mı olacak diye düşünülürken en azından 1. sezon öyle bir his vermedi. Dizi 2015 yılında Netflix’de yayınlanmaya başlayan Daredevil ve ardından onu takip eden Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist’i bir araya getirip New York’u tehdit eden bir tehdit karşısında savaştırmıştı.

İçeriğin yayınlanmasının üzerinden bir ay geçmesi ile Marvel’ın Netflix’de yayınlanan tüm diziler arasında en az izlenen oldu.

Bu izlenmelerin dizinin geleceğini etkileyip etkilenmeyeceği bilinmiyor. Şu anda Netflix’in gelecek sonbaharda yayınlanmaya başlayacak olan The Punisher dizisine odaklanmış durumda Marvel.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.