Gelen verilere göre ilk 30 günlük sürede izlenme sayısı en düşük olan Marvel Netflix ortak yapımı çizgi roman uyarlaması The Defenders oldu. The Defenders Netflix’in dolayısıyla televizyonun Avengers’ı mı olacak diye düşünülürken en azından 1. sezon öyle bir his vermedi. Dizi 2015 yılında Netflix’de yayınlanmaya başlayan Daredevil ve ardından onu takip eden Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist’i bir araya getirip New York’u tehdit eden bir tehdit karşısında savaştırmıştı.

İçeriğin yayınlanmasının üzerinden bir ay geçmesi ile Marvel’ın Netflix’de yayınlanan tüm diziler arasında en az izlenen oldu.

Bu izlenmelerin dizinin geleceğini etkileyip etkilenmeyeceği bilinmiyor. Şu anda Netflix’in gelecek sonbaharda yayınlanmaya başlayacak olan The Punisher dizisine odaklanmış durumda Marvel.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.
  • Defenders, gayet düzgün bir yapımdı….Zaten, izlerken Avengers kıvamında bir hikaye de beklemiyorduk…Bununla birlikte, Punisher’ı da dahil etseler daha iyi olabilirdi…. Sigourney Weaver’ın Alexandra’sının Madame Gao kadar etkili bir kötü olamaması da düşük izlenme oranında etkili olmuş olabilir… Bundan sonraki sezonlarda Hand veya Kingpin gibi mafyatik kötüler yerine Doctor Strange’in düşmanları ile dövüşseler, Inhuman kötüleri ile mücadele etseler daha zevkli olabilir… Ve de keşke Infinity War’a dahil olabilseler…

  • Çünkü beklediğimiz kadar güzel çıkmadı.

  • UmutCan Dogruyol

  • Orhan Cıvak

  • E kusura bakmayın da az izlenen olsun 4 standalone seride de en büyük aksiyon çatılardan ninja atlaması. E baydı yani artık.
    Üstüne bir de televizyonun avengers’ı geliyor diyen hype’cılar gelince dizi bekleneni veremedi neredeyse her anlamda

  • DD olduğu için izledim sırf