Taze taze Tomb Raider’ın fragmanı yayınlanmış ve hayranlar ne kadar hayal kırıklığına uğrayacağız tartışmalarına başlamışken filmden bir kamera arkası videosu geldi ve bu video Alicia Vikander’ın nasıl Tomb Raider olduğunu gözler önüne seriyor.

Roar Uthaug tarafından yönetilen ve ünlü video oyunundan uyarlama olan film ile Lara Croft’un maceraya ilk kez atılması ve uzun zamandır kayıp olan babasının peşine düşmesini izleyeceğiz. Normal hayatını gerisinde bırakan Lara Croft babasının görüldüğü son yer olan Japonya’da büyülü bir maceraya atılacak.

Başrolde Oscar ödüllü Alicia Vikander’i izleyeceğimiz filmin senaryosu aynı zamanda Captain Marvel’ın da senaristi olan Geneva Robertson-Dworet tarafından kaleme alındı. Filmin oyuncu kadrosunda Vikander dışında karşımıza Dominic West, Walton Goggins ve Daniel Wu çıkacak.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.