2000 yılında çekilen Unbreakable filminin devamı gibi olan Split izleyicileri çıkmazda bırakarak sona ermişti. Şimdi yönetmen M. Night Shyamalan Samuel L. Jackson’nın oynadığı karaktere Elijah Price’a yani bilinen diğer adıyla Mr. Glass’a gönderme yapan bir film hazırlığında; Glass. Görünen o ki daha fazla Unbreakable aktörü devam filmi için imza atmış durumda.

Spencer Treat Clark ve Charlayne Woodard rollerini Glass filmi için geri aldılar. Clark, Bruce Willis tarafından canlandırılan karakteri David Dunn’un oğlu Joseph Dunn’u canlandırırken Woodard ise Elijah’ın annesini canlandırıyor. Clark yakın zamanda Agents of SHIELD dizisinde karşımıza çıkmıştı. Woodard The Leftovers, People of Earth ve The Blacklist’de rol aldı.

Anya Taylor-Joy Split filmindeki rolü ile Glass’da karşımıza çıkacak. Filmin çekimlerinin bu ay başlaması beklenirken Glass 18 Ocak 2019 tarihinde vizyonda olacak.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.